Wydział Sztuki Nowych Mediów

Kształci studentów na kierunku GRAFIKA i jest odpowiedzią na potrzeby szybko zmieniającego się świata XXI wieku. Profil kształcenia zapewnia Studentom łączenie artystycznej wrażliwości, rozumienia komunikacji wizualnej oraz doskonałych umiejętności wykorzystania narzędzi i technologii informatycznych.

Sylwetka Absolwenta

Absolwent PJATK to osoba, którą cechuje zarówno wysokiej jakości warsztat artystyczny, jak i znajomość najnowszych narzędzi sztuki cyfrowej. Takie kwalifikacje zapewnia naszym Studentom bogaty program zajęć związany z tradycyjnym tokiem studiów Akademii Sztuk Pięknych, oraz nowoczesny zestaw zajęć związany z technikami informatycznymi.

Kwalifikacje zawodowe absolwentów pozwalają im na świadome podejmowanie kreatywnych decyzji oraz na ich efektywną realizację. Zaproponowany profil kształcenia daje naszym absolwentom solidne podstawy do projektowania w zakresie grafiki statycznej, interaktywnej, fotografii, krótkich form filmowych, wideoklipów, gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika oraz projektowania płaskiego i przestrzennego informacji wizualnej.

Zasady rekrutacji

Proces rekrutacyjny (początek rekrutacji maja 2014) na kierunku GRAFIKA, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, składa się z następujących etapów:

Rejestracja w portalu e-Rekrutacja

Kandydat zakłada profil na portalu e-Rekrutacja (https://rekrutacja.pjwstk.edu.pl/). Konieczne jest podanie poprawnego adresu email, na który zostanie wysłany mail aktywacyjny umożliwiający otwarcie konta. Po zalogowaniu się, należy wypełnić formularz z danymi potrzebnymi do rekrutacji (imię, nazwisko, numer dowodu osobistego itp.).

Następnie kandydat wybiera kierunek, na który chce aplikować (Grafika, Gdańsk, stacjonarne lub niestacjonarne), co spowoduje powiązanie z profilem listy wymaganych dokumentów (w wersji papierowej).

Rozmowa kwalifikacyjna, prezentacja zadania obowiązkowego i własnych prac (portfolio)

Kandydat zobowiązany jest przedstawić 1 pracę na zadany temat (przygotowaną wcześniej). W roku 2014 obowiązującym tematem jest: Kompozycja ilustracyjna w formacie 50×50 cm, zbudowana WYŁĄCZNIE z 4 elementów

II spotkanie w ramach cyklu warsztatów z Raspberry Pi i Arduino

Dnia 4 grudnia odbyło się I spotkanie w ramach cyklu warsztatów z Raspberry Pi i Arduino.

Zdolni z Pomorza w PJATK w Gdańsku

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku w dniu 13 grudnia 2014 r. organizuje otwarte wykłady dla uczestników programu Zdolni z Pomorza.

PAD na PJATK w Gdańsku

W dniu 17.11.2014 r. o godz. 10:00 w auli PJATK w Gdańsku odbędzie się uroczysta Inauguracja projektu Polska Akademia Dzieci.

Przedstawiamy nowy Samorząd Studencki PJATK w Gdańsku

Wszelkie aktualności związane z działalnością Samorządu będzie można śledzić w zakładce Organizacje stud. -> Samorząd Studencki PJATK w Gdańsku.

Wystawa „Portret”, Cafeart U Muzyk’uff w Gdyni, 30.11.2014

Koło Naukowe Animacji Wydarzeń Artystycznych Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku oraz Cafeart U Muzyk’uff zapraszają na wystawę zbiorową „Portret”.

Najważniejsze informacje